Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
БНФМ :: Регионален клуб Бургас
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ТЕМА: Hi Bulgaria

Hi Bulgaria 09 Фев 2014 20:19 #17747

• elmu007
  • elmu007's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
  • Получени благодарности 930
djendaka писа:
elmu007 писа:
Не го плашете човека така с мутри и селски тарикати - спасители .Може да си търси стотинки колкото иска след като се опразни плажа .Мутрите не им пука че някой ще си намери някоя и друга стотинка те от друго се издържат .Вярно е че има спасители и някои местни , които са с претенции за собственост на плажа ,единствено за да могат те да го търсят , но те са мишоци и помияри и не са страшни .
Айде ти като си отворен иди на Приморско на южния плаж или на Китен на централния да та видя как ще си търсиш вечер без да си платиш 20 лв или на Несебър на плажа и на Поморие на хотела там пък не си ли тръгнеш до полвин минута след като ти кажат ще можеш да си тръгнеш само с линейка , не говорете глупости вие от вътрешноста на страната щото миналата година 6 колеги от Шумен ядоха доста бой на Несебър на плажа а на Поморие са се разминали с по един два шамара , да не говорим и за Обзор където самите полицай са с машинки и стават големи ядове

Възможно е .Но смятай за какви помияри става въпрос , щом за стотинки бият хората .Незнам от тия биячи ако гръмнат някой от тях дали няма да се промени положението .Ако попадна в такава ситуация няма да се поколебая .
Последна промяна: 09 Фев 2014 20:27 от elmu007.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Hi Bulgaria 09 Фев 2014 20:27 #17749

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на БНФМ регионален клуб Бургас, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 6096
elmu007 писа:
djendaka писа:
elmu007 писа:
Не го плашете човека така с мутри и селски тарикати - спасители .Може да си търси стотинки колкото иска след като се опразни плажа .Мутрите не им пука че някой ще си намери някоя и друга стотинка те от друго се издържат .Вярно е че има спасители и някои местни , които са с претенции за собственост на плажа ,единствено за да могат те да го търсят , но те са мишоци и помияри и не са страшни .
Айде ти като си отворен иди на Приморско на южния плаж или на Китен на централния да та видя как ще си търсиш вечер без да си платиш 20 лв или на Несебър на плажа и на Поморие на хотела там пък не си ли тръгнеш до полвин минута след като ти кажат ще можеш да си тръгнеш само с линейка , не говорете глупости вие от вътрешноста на страната щото миналата година 6 колеги от Шумен ядоха доста бой на Несебър на плажа а на Поморие са се разминали с по един два шамара , да не говорим и за Обзор където самите полицай са с машинки и стават големи ядове

Възможно е .Но смятай за какви помияри става въпрос , щом за стотинки бият хората .Незнам от тия биячи ако гръмнат някой от тях дали няма да се промени положението .
Ми помияри са и за това трябва човек да се пази и за това ги пиша тези неща ние дето сме местните и се познаваме къде с охраната къде с концесионерите не си позволяваме да им нарушаваме правилата щото после може да го отнесе някой колега дето и хабер си няма . На поморие на плажа за които писах се познавам с концесионера и той ми каза на плажа не е влизано никой не пускам не искам да се рови през сезона , първия ден след като свърши идвай и ако искаш го изори ама през сезона не искам хора с машини кажи и на твои познати да не изяде някой шамарите за нищо .

Hi Bulgaria 09 Фев 2014 20:47 #17753

• elmu007
  • elmu007's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
djendaka писа:
elmu007 писа:
djendaka писа:
elmu007 писа:

Възможно е .Но смятай за какви помияри става въпрос , щом за стотинки бият хората .Незнам от тия биячи ако гръмнат някой от тях дали няма да се промени положението .
Ми помияри са и за това трябва човек да се пази и за това ги пиша тези неща ние дето сме местните и се познаваме къде с охраната къде с концесионерите не си позволяваме да им нарушаваме правилата щото после може да го отнесе някой колега дето и хабер си няма . На поморие на плажа за които писах се познавам с концесионера и той ми каза на плажа не е влизано никой не пускам не искам да се рови през сезона , първия ден след като свърши идвай и ако искаш го изори ама през сезона не искам хора с машини кажи и на твои познати да не изяде някой шамарите за нищо .

Незнам няма логика да те пребие група за назакателни акции заради стотинки .
Последна промяна: 09 Фев 2014 21:06 от elmu007.

Hi Bulgaria 09 Фев 2014 21:02 #17754

• zempar
  • zempar's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 2425
SP_Detectors писа:
Znachi nishto ne se e promeniilo za poslednite 20 godini v Bg. Tova che spasitela si kupil detektor ne znachi che ne moje da tarsite na plaja. Ne moga da povqrvam che se primirqvate s tova polojenie...
Променило се е как да не се е променило, става все по-лошо и по-лошо с всяка следваща година.

Hi Bulgaria 09 Фев 2014 21:45 #17756

• SP_Detectors
  • SP_Detectors's Avatar
  • Офлайн
  • - Не е член на БНФМ -
  • Получени благодарности 133
За това харесвам Америка,защото тук никой не се бие,ако някой ти скочи на бой ,отива в затвора ,а по принцип не се бият, защото всеки има пистолет. Точно затова в БГ престъпната власт не разрешава народа да има оръжие,за да може мутрите да си правят каквото искат.
Тук наскоро забраниха да се копае във Форест Презерв(нещо като паркове -резервати наоколо,където свободно се разхождат сърни и елени и лова е забранен),защото някой недобросъвестен колега копал на игрището за голф в парка и оставил минно поле. Та по принцип е забранено,но аз като отида при ченгетата ,които охраняват парка ги питам дали може да търся и те винаги казват няма проблеми. Само един по възрастен полицай веднъж дойде и много учтиво с усмивка ми каза ,че е забранено по принцип,но ако не правя големи дупки може.Кога ли в БГ ще стане така,май никога.

Hi Bulgaria 09 Фев 2014 22:16 #17762

• elmu007
  • elmu007's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
SP_Detectors писа:
За това харесвам Америка,защото тук никой не се бие,ако някой ти скочи на бой ,отива в затвора ,а по принцип не се бият, защото всеки има пистолет. Точно затова в БГ престъпната власт не разрешава народа да има оръжие,за да може мутрите да си правят каквото искат.
Тук наскоро забраниха да се копае във Форест Презерв(нещо като паркове -резервати наоколо,където свободно се разхождат сърни и елени и лова е забранен),защото някой недобросъвестен колега копал на игрището за голф в парка и оставил минно поле. Та по принцип е забранено,но аз като отида при ченгетата ,които охраняват парка ги питам дали може да търся и те винаги казват няма проблеми. Само един по възрастен полицай веднъж дойде и много учтиво с усмивка ми каза ,че е забранено по принцип,но ако не правя големи дупки може.Кога ли в БГ ще стане така,май никога.

В Америка никога не е имало комунизъм,за тях комунизма е чума и си е така .
Чувам че US полицаите много ги стреляли имало голяма смъртност сред тях и винаги имало вакантни места за ченгета .
Последна промяна: 09 Фев 2014 22:17 от elmu007.
Следните потребители изказаха благодарности: SP_Detectors

Hi Bulgaria 09 Фев 2014 22:29 #17763

• SP_Detectors
  • SP_Detectors's Avatar
  • Офлайн
  • - Не е член на БНФМ -
  • Получени благодарности 133
Аз карам камион и това се води най-опасната работа в Америка,полицейската работа е на 5-то място по опасност.
България ще се оправи едва когато комунистите ги забранят със закон и им се отнемат правата да участват във власта,така силно ще се намалят възможностите на мафията,за сега обаче не виждам как ще стане,мафията владее всичко в БГ.
Следните потребители изказаха благодарности: emoxristov, dmd_77, gyulterius

Hi Bulgaria 10 Фев 2014 06:02 #17766

• cat
  • cat's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 1881
И мен не ме устройва че концесионерите не разрешават търсенето през сезона , обаче след като им е дадена концесия на този плаж тяхно право е да разрешат или забранят търсенето .

Hi Bulgaria 10 Фев 2014 17:27 #17796

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Председател на БНФМ регионален клуб Бургас, Модератор в уебсайта на БНФМ
cat писа:
И мен не ме устройва че концесионерите не разрешават търсенето през сезона , обаче след като им е дадена концесия на този плаж тяхно право е да разрешат или забранят търсенето .
Не знам дали имат право или не да ни гонят това може да кажат запознатите хора със закона , но според мен по скоро нямат и ще ви кажа защо така смятам . Миналата година точно след събора в Крайморие значи е било някъде 10 -11 септември което значи че е било в края на сезона като се има на предвид че сезона го гласяха да е до 30 . 09 отидох с жената и един приятел на къмпинг Арапя късен следобед хора почти нямаше на плажната ивица и не повече след 2-3 минути след като пуснахме дойде концесионера и взе да ни гони аз пък бях в супер настроение да се разправям и започнаха едни разправии , концесионера вика .
- Аз съм концесионера не може да търсите тук . А аз пък викам ти си концесионер стопанисваш плажа , заведенията шазлонзите и чадърите ама пясъка е на държавата и никой не може да ми забрани да ходя по него и да правя каквото си искам аз не ти влизам пред заведението нито при чадърите да притеснявам почиващите така че не виждам причина да си търся . Като видя че не става така ми вика .
-Да ама е незаконно да търсиш с металдетектор . Аз му викам .
-Така ли я виж на таз карта какво пише и му извади картата на федерацията в раницата си нося и отговора от министерството на културата за регистрацията и решението на съдът че федерацията е легитимна и ония си глътна граматиката , и омекна взехме да говорим оказа се че имаме и общи познати накрая се оказа че един от спасителите и той имал машинка и го помоли тъй като заплатата му не била голяма да си вади някой лев допълнително . Там номера мина но примерно ако тази сцена се беше случила на някой от плажовете които споменах по горе щяха да дойдат 10-15 анаболни тъпанари ако групата ни е голяма и сме с лопати ще се извикат и подкрепления и ще станат към 30 и като им дойде силата сещате се , за това на такива места е по добре да не се ходи .
Следните потребители изказаха благодарности: elmu007

Hi Bulgaria 10 Фев 2014 17:42 #17797

• elmu007
  • elmu007's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
cat писа:

И теб пък що да ни та устройва ?
Концесионерите имали право да разрешават и забраняват търсенето - това гениално прозрение как те осени ? :laugh:
Тука стана размисли и страсти .

Hi Bulgaria 10 Фев 2014 19:09 #17803

• cat
  • cat's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 1881
elmu007 писа:
cat писа:

Концесионерите имали право да разрешават и забраняват търсенето - това гениално прозрение как те осени ? :laugh:

Ами понеже да отида да търся на плажа ми е най лесната работа , пресичам улицата и съм на плажа .

Дали имат или нямат право да ни гонят зависи от концесионния договор, как е подписан и какво включва а нали се сещаш че никой няма да ти го покаже . Но да ти кажа честно ако бях концесионер на някой плаж и аз бих изгонил търсачите, един проблем по малко на главата .

Hi Bulgaria 10 Фев 2014 19:18 #17806

• djendaka
  • djendaka's Avatar
  • Офлайн
cat писа:
elmu007 писа:
cat писа:

Ами понеже да отида да търся на плажа ми е най лесната работа , пресичам улицата и съм на плажа .

Дали имат или нямат право да ни гонят зависи от концесионния договор, как е подписан и какво включва а нали се сещаш че никой няма да ти го покаже . Но да ти кажа честно ако бях концесионер на някой плаж и аз бих изгонил търсачите, един проблем по малко на главата .
Аз пък не виждам какъв проблем може да са търсачите на плажа ,познавам повечето от Бургаските колеги които ходят предимно по плажа дори от време на време излизам с тях и мога да кажа че повечето от тях са добряци срамуват се и в повечето случай не доближават заведенията или групите на плажа а колкото до дупките не съм видял един да копае с лопата поне от 3 години на сам ,всичките са със сита или скопове ама може и това да им е проблема щото ако ходеха с лопати както едно време по малко проблеми щяха да им правят.
Следните потребители изказаха благодарности: elmu007

Hi Bulgaria 10 Фев 2014 19:33 #17808

• vaskonti
  • vaskonti's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ
  • Получени благодарности 852
Аз съм ходил на северния плаж в Китен няколко пъти и не съм имал ядове с никой. Дори си лафихме със собственика на есно от заведенията и той ми каза да пробвам покрай фризера за сладолед и до кошчетата за отпадъци. Вярно ,ч е покрай тях е пълно с капачки от кенчета, но пък излязоха и доста монети. Ходех привечер към 20,30 до към 22,30. С една от находките си платих почивката там.

Hi Bulgaria 10 Фев 2014 19:53 #17811

• zempar
  • zempar's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 2425
vaskonti писа:
С една от находките си платих почивката там.
Май стотинките са били доста старички ;) :)
Последна промяна: 10 Фев 2014 19:53 от zempar.

Hi Bulgaria 10 Фев 2014 19:57 #17813

• vaskonti
  • vaskonti's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ
  • Получени благодарности 852
Небяха стотинки но за сметка на това сигнала беше цветееен та чак жълтееше. Прилична обица от някоя кака.
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Модератори: Slavitoooo, djendaka, FLORE, Ilia, yaponetsa, skita6t, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат