Регистрираните потребители имат достъп до пълната база на форума като виждат всички теми и публикации.
Регистрация във форума се допуска единствено за членове на БНФМ.

За членство в БНФМ - натиснете тук 
За регистрация във форума - натиснете тук

Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Pеалността е въпрос на гледна точка…

Pеалността е въпрос на гледна точка… 06 Фев 2015 10:17 #27314

• vvurbanov
  • vvurbanov's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 1189

Организираното затъпяване – основен в стълб в Теорията на конспирацията

Спомням си добре началото на 90-те, когато екстрасенсите вървяха по пет за лев, народът заспиваше с Кашпировски, пиеше заредена от Алан Чумак вода, имаше разни телевизионни студия с всевъзможни контактьори и всичко живо се опитваше да си лепи разнообразни метални предмети по ръцете – от ключове до тигани, – за да докаже, че и то е замесено от свръхестествено тесто.

Но такова като сега не е било. На първо място Кашпировски се развяваше само в собственото си предаване, контактьорите вирееха само в съответните студия, а лепенето на тенджери по дланите скоро стана демоде. Обаче нямам спомен Гарелов да е канил в „Панорама“ маг Ксилоза, която да предаде посланието от Космическия разум до целокупното българско човечество, гарнирайки го с предсказания за последните дни. Както се казва, лудост имаше много, но успокоителното беше, че човек не я намираше там, където не би очаквал да й се натресе.

От десетина години подобно на някаква вманиачена Касандра, на която или не й обръщат внимание, или не й вярват, повтарям в ступор, че държава, която е загърбила образование, здравеопазване и култура само след едно поколение ще се сдобие с необразован, болен и прост електорат. Щото то това вече няма да е народ. Не познах само необходимия за трансформацията времеви период. Нямаше нужда да минава чак цяло поколение.

Постепенно все по-превръщащият се в електорат народ започна трайно да се отърсва от всякаква критична мисъл. Прекарва права линия от следствието до някаква първопричина и никой, по никакъв начин, на никаква цена вече не е в състояние да го отърси от заблудата или поне да го подтикне да се позамисли.

Антиваксери, кемтрейлси, Световен Заговор Срещу България™, ХААРП… И зад всичко това наднича зловещ закачулен виновник със скрито в мрака лице, който постоянно ни взема мярката.

„От самолетите ръсят с кемтрейлси, за да се намали световната популация“. Вече сме седем милиарда!?!?! Очевидно планът не работи особено добре, не е ясно и кои са тези „те“, дето ръсят, но видиш ли следа от самолет в небето, нахлупвай веднага шапката от алуминиево фолио и се надявай да не стигне до теб. Ако обаче не сте си носили предпазните шапки, „те“ успяват да ви внушат да задръстите някое дере с незаконни постройки и отпадъци и за всеки случай да обезлесите и склона. След което вече можем спокойно да прибегнем и до ХААРП.

ХААРП. Там вече всичко е ясно. Ако сте улучили Светослава Рудолф при Кулезич, няма какво толкова да се чудите. Значи, нещата са приблизително следните. Представете си една голяма машина. Сигурно е много фешън, цялата е в тъч скрийн екрани, може би по нея има и много лампички, които проблясват зловещо в малките часове на нощта. Заставаш пред тъч скрийна и чукваш над Европа. Дърпаш с два пръста, докато Балканите не станат достатъчно големи. После отиваш над България. После – над Аспарухово. Понеже това е ХААРП, а не пишеща машина „Марица“, можеш едновременно да избереш и Добрич, а също и още някое неподозиращо нищо населено място. После натискаш бутона „Средиземноморски антициклон“, нагласяш силата му по същия начин, по който усилваш котлона на печката до най-висока степен, пръстът ти потрепва над копчето „Градушка“, но най-накрая решаваш в полза на „Силни гръмотевици“ и „Потоп“. Разбира се, преди това се уверяваш, че кемтрейлсите са си свършили работа и дерето е порядъчно забентено, щото да не иде на халос целият тоя труд. А после, с чувство на изпълнен дълг, можеш да се изтегнеш на креслото с чаша заслужено уиски в ръка и кубинска пура в устата.

Как точно се стига от натискането на копчето до преместването на гигантски въздушни маси от едно място на друго, е далеч по-маловажно и неинтересно, така че тоя въпрос не следва да бъде разглеждан.

Политическите прогнози се правят от астролози, екстрасенси, магове и магини, контактьори и любимата ми Врачка на Берлускони, която май напоследък нещо не се проявява особено, та се притеснявам да не са я прибрали в подходящото заведение с все извънземното й Унилсън.

–––––––––––

Не знам за вас, хора, но мен вече сериозно ме е страх. Нещо повече, изпитвам панически ужас. Имам усещането, че психиатричните заведения са затворили и са натирили навън всичките си пациенти, а по-лошото – голяма част от тях някак са успели да се промъкнат и да заемат разни важни позиции. Кой се заел с политика, кой оформя общественото мнение, каканижейки от някоя медия, кой – нещо друго…

Пророчеството ми на Касандра се сбъдна. Сега вече не вярвам, че можем да се спасим със собствени сили. Съжалявам.
marfieta.wordpress.com/2014/06/29/haarp/
Последна промяна: 06 Фев 2015 10:18 от vvurbanov.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Pеалността е въпрос на гледна точка… 06 Фев 2015 11:22 #27320

• Джони
  • Джони's Avatar
  • Офлайн
  • Блокиран
  • Получени благодарности 1498
Само не разбирам възмущението ти.
Никой не те кара да вярваш насила в тия неща. Не са вкарали Кашпировски или Хаарп в учебниците.
Има информация, интерпретирай я както искаш. Ако имаш информация в полза на това да разобличиш тия твърдения и държиш да я споделиш, ми казвай, но пък да наричаш тъп всеки, който ги е прорчел или повярвал....

Когато става въпрос за нумизматика не знам дали има някой по-компетентен тук от теб, всички безкрайно те уважаваме за тия знания, и затова, че ги споделяш с нас.
Ама защо толкова неистово се опитваш да ни убедиш, че освен математически издържаните модели друго няма....не ми е ясно.
Можеш ли да докажеш, че няма?
Следните потребители изказаха благодарности: valchan_gb

Pеалността е въпрос на гледна точка… 06 Фев 2015 14:16 #27335

• vvurbanov
  • vvurbanov's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 1189
Горното не съм го написал аз, отдолу съм цитирал източника!Коментирай него!

Pеалността е въпрос на гледна точка… 06 Фев 2015 17:09 #27347

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
  • Получени благодарности 12817
Джони, нашия кумир vvurbanov, тая седмица е в бойно настроение! Чак и мен ме повлече.. Ма аз съм си такъв, а него за първи път го виждам в такава светлина. Другата седмица ще му мине и пак ще си е стария...!
Следните потребители изказаха благодарности: Джони

Pеалността е въпрос на гледна точка… 06 Фев 2015 17:30 #27350

• Slavitoooo
  • Slavitoooo's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ, Модератор в уебсайта на БНФМ
  • Получени благодарности 14387
kaveiros писа:
Джони, нашия кумир vvurbanov, тая седмица е в бойно настроение! Чак и мен ме повлече.. Ма аз съм си такъв, а него за първи път го виждам в такава светлина. Другата седмица ще му мине и пак ще си е стария...!

Предполагам , че всичките дето сме тука сме в подобно настроение и как няма да сме като това проклето време не спря да вали тая година и сега в момента вали , ако сме в някоя кръчма можем и да се почупим от бой за няма нищо . detecting thanks drinkingbeer flag
Следните потребители изказаха благодарности: Джони, valchan_gb

Pеалността е въпрос на гледна точка… 06 Фев 2015 17:31 #27352

• valchan_gb
  • valchan_gb's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 72
няма 6то ебати комира си си избрал и тои лие от левия бряг

Pеалността е въпрос на гледна точка… 06 Фев 2015 17:34 #27353

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
:laugh: :laugh: :laugh:
Ще го докарам да го пробваш и него :)

Pеалността е въпрос на гледна точка… 07 Фев 2015 19:22 #27415

• mitko
  • mitko's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ
  • Получени благодарности 6660
Ходжа бае за Петко Сертов с черен пипер, тамян и босилек

Врачката-менте Зекие от Върбовка иска 160 лева за ритуала

Фалшива ходжа описа какво е трябвало да се направи, за да си дойде бившият шеф на ДАНС в разследване на bTV за измамници. Независимо, че предаването е заснето в момент, в който Петко Сертов вече си е бил вкъщи, Зекие твърди, че той бил объркан.

„Трябва да се направят няколко ритуала, за да си дойде. Ако той не се е открил, трудно ще стане, една седмица, десет дена, той ще звънне, ще се престраши и ще звънне”, твърди ходжата.

Тя препоръчва и специална магия: „Знаеш откъде можеш да си купиш тамян, босилек, едно пакетче чер пипер на зърна и негов парфюм. Вземаш пакет неразбутана сол, слагаш ги да пренощуват върху снимката.”

Накрая Зекие иска 120 лева за ритуалите и още 40 за отваряне на древна книга с магии.

Оказва се всъщност, че Зекие се казва Лиляна Илиева и е от великотърновското село Върбовка. Самата тя е сестра на друг измамник –Шериф ходжа и живее в къща до него. Когато вече вижда камерата, крие лицето си.

В полицията вече има подадени няколко сигнала за дейността им./БЛИЦ
Форума става все по-мистериозен.
СТАНИ ЧЛЕН НА БНФМ. ОБЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА

Измяната на престъпния режим е патриотизъм, а патриотизмът по отношение на престъпна държава - това е измяна!
Следните потребители изказаха благодарности: djendaka, kaveiros

Pеалността е въпрос на гледна точка… 07 Фев 2015 21:38 #27429

• Radislav
  • Radislav's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 3206
И понеже съм набрал инерция за почитателите на научното и учените, за невярващите и всички останали ето едно интересно интервю случващо се не къде да е, а в София laugh
Събудете се и вижте светът такъв какъвто е !

www.vbox7.com/play:c8fa1a7a9d
" Когато правото се превърне в безправие, съпротивата е задължителна ! "
Следните потребители изказаха благодарности: kaveiros, valchan_gb

Pеалността е въпрос на гледна точка… 07 Фев 2015 22:23 #27431

• Radislav
  • Radislav's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Я да видим и тук какво се случва...да обърнем внимание, че все пак говорят хота от елита, свързани с национална отбрана и министерски постове, изказване пред парламент, сената...или и това са фантасмагории ?

Върбанов споменава за HARP, ето и за него:

vbox7.com/play:109dc94fc4

На присмехулниците смешно им ли е все още ?Не осъзнавате ли какво се случва и какво бъдеше ни очаква,,,
За разлика от теаи, които само се присмиват по света хората работят за да си отвоюват СВОБОДАТА отново.
Следните потребители изказаха благодарности: kaveiros, valchan_gb

Pеалността е въпрос на гледна точка… 08 Фев 2015 07:59 #27442

• zempar
  • zempar's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 2436
Да коментирам първия клип, че само него имах време да изгледам.
Една съмнителна журналистка разговаря с един не известен човечец в една съмнителна телевизия. :)
Единственото доказателство за психо сила и въздействие е това на журналистката, как само е въздействала на скъпите автомобили на ДАНС, че чак са спрели да се появяват в кооперацията. :)
Не отричам, че е възможно да има такива оръжия (щом съществува такова нещо, като психика, то ще има и инструменти за нейното манипулиране) , но така направен репортажа от тази журналистка, в тази телевизия не може да се приеме на сериозно. :)

Pеалността е въпрос на гледна точка… 08 Фев 2015 10:07 #27448

• Nesho
  • Nesho's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Получени благодарности 4419
Конспирации и глупусти колкото искаш в youtube и навсякъде. Искам да засегна едина реална конспирация ако може въобще да се нарече конспирация или по точно въпрос който ме вълнува от много време и той е за все по болното българско население и на какво се дължи това. Процента на зоболяваемоста на българите постоянно се увеличава. Всеобщото мнение че увеличения прцент на заболяванията се дължи на влошеното здравеопазване или пък на невъзможноста на българина да се храни пълноценно или с други думи казано на глад вследствие на недостик на средства както и на стрес.

Според мен има известна доза истинна във всеобщото мнение но не това е цялата истината. Първо здравеопазването изобщо не ни е лошо. Имаме доста добри специалисти навсякъде (дори наскоро мисля че някъде не си спомням къде направиха сърдечна трансплантация, а и постоянно се правят подобни сложни трансплантации в България) просто системата ни е отвратително мудна и бюрократична вследствие на недостика на средства който пък от своя страна идва от лошата събираемост и неплащането на осигуровки както и грешния според мен търговски принцип по който работят болниците-но това е доста дълга тема и не искам да изпадам в подробности. Фект е че човек тръгне ли по доктори той вече е с даден здравословен проблем и дадения здравословен проблем няма как да е вследсвие на мудното и влошено здравеопазване, а в следствие на други фактори или с други думи казано влошеното ни здравеопазване няма как да повлиява пряко и да влошава здравословното състояние на здравия човек у нас така че тука истината във всеобщото мнение и схващане е някъде по средата. Второ не смятъм че повишената заболяемост се дължи на неразнообразно и непълноценно хранене. Факт е че дълголетниците в България са по селата най вече където всъщтност е най-голяма процентно бедноста. Децата на бедни родители които живеят на село се хранят много по пълноценно от богаташките деца по градовете където масово се нагъват и се хранят по дюнери, баничарници и Макдонълси и никой неможе да ме обеди в противното така че не смятъм че все по -високъта и по високъта заболяемост при младите хора в България се дължи на глад . Трето стреса в България не мисля че е по голям от стреса в която и да е развита европейска държава. Живял съм и съм ръботил известно време в Лондон Англия през периода 2007-2012 и не мисля че съм се чуствал по спокоен там отколкото в България независимо от доста по добрата ми финансова обезпеченост тогава отколкото сега дори напротив. Тъй като пътувах доста време до работа а и навъртах доста километри дневно пеша най-съм се чудил като се прибера в България как масово хората им се изкарват колите от гаражите само за да отидат на 600-700 метра до центъра да пият кафе. На фона на тая бедност и висока цена на бензина спрямо доходите на хората направо известно време не ми го побираше акъла. Не мисля че един безработен в България живеещ в собственното си жилище и разчитащ на социални помощи или почасова работа е по стресиран от постоянно работещ от сутрин до вечер( понякога или много често 6 дена в седмицата) човек в капиталистическа държава зимащ голяма заплата ама изплащащ маса сметки и кредити. Сега след тия мои уморазмишления всеки би си казал--Е добре тогава щом по високата заболяемост на Българина не се дължи на погоре изброените фактори на какво тогава. И отговора ми е --Незнам ! :( Или по точно нямам еднозначен отговор но по високия и нарастващ процент на заболяваемоста на населението ни спрямо други народи ( не само европейски )е неоспорим факт.

Едни от основните ми съмнения и причини на какво се дължи постоянно нарастващата заболяваемост на Българина са изкуственно създаван стрес и ГМО.
Според мен независимо от закона и забраната за внос и производство на генномодифицирани храни в България ГМОто отдавна присъства в нашта кухня. Огромния внос на храни от чуждия страни които нямат рестриктивно законодателство по отношение на ГМО продуктите като нашето и занижения или почти никакъв контрол на храните вследствие на традиционната за България корупция навсякъде водят до това че Българина консумира много по- вече ГМО храни от който и да е човек в държава в която ГМО продуктите са разрешени. В страните където ГМО храните са разрешени има законодателство което задължава дистрибутори и производители да упоменават храните съдържащите ГМО на пазара както и добър контрол за спазването на тези изисквания и така хората там имат право на избор. Дали да се хранят здравословно или не. Докато тук в България тъй като се предполага че ГМО не присъства на нашта маса заради уж рестриктивното законодателство хората без да предполагат си нагъват ли нагъват ГМО продукти от години.
Сега да кажа малко и за изкуственно създавания стрес и психоза. Когато живеех и работих в Англия в квартала в който живеех постоянно и ежедневно имаше кражби от деноношни магазини или апартаменти. Дори на няколко пъти станах свидетел на престрелки на дребни наркодилярчета от квартала. Много хитро крадат телефоните и портфейлите там. Постановката се извършва от двама крадци. Единия ти налита изведнъж на бой като те хваща здраво за яката а другия във същото време ти пребърква джобовете. Като си свършат работа побягват. Бях си купил една каравана да я карам за България. Еми откраднаха я. :P После ми казаха че ирлндските цигани масово крадат каравани защото те принципно живеят в каравани за да не плащат скъпи наеми за квартири. Междудругото ирландските цигани са по бели от англичаните. :P Колата ми както и колите на комшиите постоянно беше заключена със заключващи механизми на волана и на скоростите. Убийствата и изнасилванията са също толкова ежедневие колкото и унас Катастрофите по пътищата също са масови независимо от камерите следящи пътната обстановка навсякъде. Масово се карат колелета и се карат мотори за да се избягват трафиците но премазаните мотициклетисти са ежедневие аз лично сам ставал свидетел на няколко. и т.н и т.н
Спирам да изреждам дотук за да не ви отекчавам. Каква ми е мисълта. На фона на всичката тая дребна и средна престъпност на фона на всичките тези катастрофи по пътищата ако трябва човек да си прави заключения за обстановката в държавата гледайки новините сигурно би получил раздвоение на личноста. laugh Ми то нищо от това което се случва в държавата на се споменава. Дори имах следния куриоз. Терористичната атака от 11 септември когато се случи ние тука в България разбрахме почти веднага. Започнаха се веднага едни прорукувания за 3 световна , край на света и тем подобни глупости. А в англия(баща ми ми е казвал той е от близо 16 години там) медиите чак след няклко часа дори някой медии чак на следващия ден са съобщавали за новината. Мислете ли че причината за закъснението е в по слабата информираност на томощните медии спрямо нашите или на нещо друго като например предварителен психологочен анализ на това как да бъде поднесена новината. А тука нашите медии са надпреварват да търсят къде какво по трагично се е случило в държавата през въпросния ден че да го отразят първи. Сега по празниците беше капака на Българската медийна простотия. То не бяха катастрофи то не бяха кражби и глупости. Мислете ли че в другите държави по празниците на стават катастрофи или пък най малкото кражби изнасилвания, убийства и т.н Ама айде пуснете някоя западна медия по времето на светли празници като коледа и нова година и вижте само със какво са свързани както новините така и предаванията. Чрез медиите в България се създава масовата психоза у хората че едва ли не тука живеем в някакъв ад от престъпност и жертви по пътищата но съпоставено с реалния процент на случващото се на запад реално нещата не стоят така. Принципно и аз като всеки уважаващ себе си българин гледам редовно новини за да съм добре осведомен и единственото нещо за което съм осведомяван е само простотии. Малко да спра редовноста с която следя новините поради една или друга причина и трябва да ви кажа че се чувствам хиляди пъти по добре.
Последна промяна: 08 Фев 2015 10:17 от Nesho.

Pеалността е въпрос на гледна точка… 08 Фев 2015 11:48 #27452

• mitko
  • mitko's Avatar
  • Офлайн
  • Член на УС на БНФМ
  • Получени благодарности 6660
Нешо, приятелю, всичко идва от НЕРЕДОВНО ПИЕНЕ drinkingbeer
п.п. забрави за Чернобил
СТАНИ ЧЛЕН НА БНФМ. ОБЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА

Измяната на престъпния режим е патриотизъм, а патриотизмът по отношение на престъпна държава - това е измяна!
Следните потребители изказаха благодарности: valchan_gb, Nesho

Pеалността е въпрос на гледна точка… 08 Фев 2015 20:58 #27499

• kaveiros
  • kaveiros's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
  • Лош и дебел
zempar писа:
Да коментирам първия клип, че само него имах време да изгледам.
Една съмнителна журналистка разговаря с един не известен човечец в една съмнителна телевизия. :)
Единственото доказателство за психо сила и въздействие е това на журналистката, как само е въздействала на скъпите автомобили на ДАНС, че чак са спрели да се появяват в кооперацията. :)
Не отричам, че е възможно да има такива оръжия (щом съществува такова нещо, като психика, то ще има и инструменти за нейното манипулиране) , но така направен репортажа от тази журналистка, в тази телевизия не може да се приеме на сериозно. :)
Абе може оръжие да не е, щото нема кой да им даде такова на тия тъпаци, ама нещо мътат там.
Не знам дали съществува оръжие за масово измиране, но нещо подобно съществува, гледах го по дискавъри, ползват го при масови безредици и бунтове...
Последна промяна: 08 Фев 2015 21:07 от kaveiros.

Pеалността е въпрос на гледна точка… 09 Фев 2015 16:08 #27551

• Radislav
  • Radislav's Avatar
  • Офлайн
  • - Член на БНФМ -
Kaveiros, за това става въпрос :

И това е интересно:
До края на 2012 година Русия подготвя стартирането на програма по създаването на лъчево, физическо, вълново, генно и психофизическо оръжие. За това съобщава Интерфакс, като се позовава на министъра на отбраната на Русия Анатолий Сердюков ( на снимката).

Според Сердюков задачите по създаването на оръжие, базирано на нови физически принципи, са заложени за периода 2011-2020 г. Не се уточнява размерът на финансирането на тази програма.

Успоредно с Русия с разработки на нестандартни видове оръжия активно се занимават и в САЩ. В рамките на MEDUSA (Mob Excess Deterrent Using Silent Audio) американците разработват така нареченото „телепатично оръжие”. Създаването на ново оръжие със звукови вълни трябва да предизвиква пристъпи на страх у поразените, пояснява Лента.ру.

В САЩ вече е завършена разработката на топлинно електромагнитно оръжие, предназначено за разпръскване на демонстранти. Несмъртоносното оръжие, известно като „лъчът на болката” предава мощна топлинна вълна на разстояние до километър.

В началото на 2011 година американската компания Raytheon предложи новото болезнено оръжие на индийските военни.
Последна промяна: 09 Фев 2015 16:09 от Radislav.
  • Страница:
  • 1
  • 2
Модератори: Slavitoooo, Ilia, djendaka, skita6t, yaponetsa, FLORE, hektor, dertlibey, admin

Контакти

Илия Илиев

Председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Ловеч 5500

Ул. Цар Освободител 33, ет. 2, ап. 3

Тел. 0898584502

Електронна поща: info@metaldetecting.bg

Иван Джендов

Заместник-председател на Българска национална федерация по металдетектинг

Тел. 0887933802

Георги Георгиев

Адвокат