Принципно аз работя така:
Сенз 30, Гейн от 25-24 намалям постепенно до 18, ако има още смущения (напр. далекопроводи), намалям сенза, докато сигналите започват, да се различават ясно от смущенията.. Може апарата, да е малко нестабилен, но се свиква, стига да различаваш ясно сигналите и да не изпускаш, което изисква разбира се и време и опит. С времето смущенията, въобще се научаваш, да ги игнорираш, все едно ги няма. Също където има силни електромагнитни смущения, направо можеш, да вкл. авто сенз, понякога даже става по-добър и може, да работиш на по-висок сенз отколкото ръчно..
Трябва, да следиш винаги трешхолда, нагласяш си звука, така, че, да не се бърка със сигналите и да го чуваш, без да те уморява. Ако има шум-вятър, го увеличаваш, ако е тихо, го намаляш.. Това ако искаш дълбок апарат.. Също така, за да намалиш какафонията, можеш да сложиш и желязна маска, до 30 по вертикала, винаги имаш под ръка втори екран без маска, който вкл. с едно натискане, за да направиш проверка. Така разбира се може да изпуснеш много дълбок сигнал, който се индикира само от трешхолда.. Но пък още преди това, на такива дълбочини, дискриминация практически липсва, така, че това важи в случай само, когато копаеш всичко наред...
Чувал съм много колеги, да казват, че желязната маска изпуска цвят в дълбочина, което не е вярно. Ако машината има възможноста, да дискриминира някакъв цвят, то го хваща със и без желязна маска. Естествено, че черни сигнали, които могат да бъдат и недискриминирани дълбоки цветни, няма да се хванат с маска, но те се хващат само, като черни без маска, т.е. черното трябва да е цел, за да се хване такъв сигнал.. Предимството на маската е, че увеличава в пъти комфорта, когато търсим индикирани дълбоки цветни сигнали, на неопределено място..